Jak to funguje?

Registrace ochranné známky jednoduše a pohodlně díky našim zkušenostem a moderní technologii

 • Trademark verification
  Výsledek do 24 hodin

  Posouzení právníkem zdarma

  Vyplňte formulář a náš tým zkušených právníků zdarma posoudí zda je možné zaregistrovat vaši ochrannou známku. Výsledek se dozvíte do 24 hodin.

 • Filling the registration
  3-5 dní

  Příprava a podání registrace

  Po vyplnění objednávkového formuláře připravíme podání. Po vašem finálním schválení podáme žádost o registraci ochranné známky vaším jménem.

 • Assessment by the trademark office
  3-12 měsíců

  Posouzení úřadem

  Celý proces trvá 3-12 měsíců, v závislosti na zemi. Přihláška je posouzena úřadem pro ochranné známky, zveřejněna pro potenciální námitky a nakonec schválena.

 • Trademark certificate
  Konec registrace

  Ochranná známka registrována

  Po úspěšné registraci úřad zapíše Vaši známku do oficiálního registru a vydá registrační certifikát. Vaše ochranná známka je platná 10 let.

Výsledek do 24 hodin

Posouzení právníkem zdarma

Verification result

Náš proces vždy začíná bezplatným ověřením, zda Vaše značka splňuje všechna kritéria pro úspěšnou registraci ochranné známky. Výsledek ověření od našeho zkušeného právního týmu obdržíte do 24 hodin. Výsledek zahrnuje posouzení rozlišovací schopnosti (možné popisnosti značky ve vztahu k nabízeným výrobkům a službám), jedinečnosti ve vztahu k již registrovaným značkám, které mohou podat námitky, doporučené třídy zboží a služeb, a cenovou nabídku.

Chcete vědět co můžete očekávat od našeho bezplatného ověření? Prohlédněte si tento vzorový výsledek

Co následuje dál?

 • V případě jakýchkoliv otázek nebo nejasností Vám samozřejmě nabízíme možnost bezplatné konzultace, ať už telefonické nebo emailem, kde Vás člen našeho týmu s radostí provede výsledkem ověření a našimi doporučeními.

 • Trama nabízí právní zastoupení ve všech zemích v naší nabídce, což znamená, že ochranné známky můžete s lehkostí podávat bez ohledu na to, v jaké zemi se nacházíte. Dodatečné informace, které od Vás potřebujeme jsou: údaje o zamýšleném vlastníkovi ochranné známky, výběr zboží a služeb (na základě našich doporučení) a platba (bezpečná online platba prostřednictvím Stripe nebo bankovním převodem).

3-5 dní

Příprava a podání registrace

Dashboard in customer portal

Po obdržení platby začínáme připravovat draft přihlášky k registraci Vaší ochranné známky. V následnosti na Vaše finální schválení, tuto žádost podáváme Vaším jménem na úřad na ochranu duševního vlastnictví. O každé změně stavu Vaší přihlášky Vás budeme informovat. Přehled o Vašich ochranných známkách si samozřejmě můžete držet iv naší klientské zóně.

Co to znamená?

 • Efektivní ochrana Vaší značky začíná v okamžiku podání přihlášky k registraci ochranné známky. Vaše značka si zachovává prioritu během celého procesu, což v praxi znamená, že máte právo namítat vůči značkám, které konkurence začne používat nebo se bude snažit zaregistrovat až po tomto datu.

 • Na vstup do Amazon Brand registru nemusíte čekat až na vydání certifikátu o úspěšné registraci, ale můžete tak učinit již po obdržení přihlášky úřadem - t.j. 1-2 týdny po podání.

3-12 měsíců

Posouzení úřadem

Notifications about application in customer portal

Proces registrace ochranné známky trvá 3-12 měsíců, v závislosti na zemi, ve které značku registrujete. Podrobný přehled o dobách trvání v jednotlivých zemích můžete najít na tomto odkazu. Samotný proces registrace zahrnuje několik kroků: úvodní posouzení úřadem, v rámci kterého úřad posuzuje formální kritéria pro registraci, a následně zveřejnění přihlášky na možné námitky od konkurence.

Co může následovat?

 • Úřad na ochranu duševního vlastnictví může podat námitky vůči Vaší přihlášce, pokud tato značka nesplňuje základní kritéria – jedinečnost a rozlišovací schopnost. V případě takových komplikací Vás budeme informovat také s návrhem možných způsobů řešení.

 • Majitelé podobných značek mají právo podat námitky vůči Vaší přihlášce. V rámci našeho úvodního bezplatného ověření registrovatelnosti Vás na možná rizika předem upozorníme. V případě takových komplikací vám samozřejmě rádi pomůžeme.

Konec registrace

Ochranná známka registrována

Progress tracking for registration

Certifikát o registraci obdržíte hned po ukončení procesu. Platnost Vaší ochranné známky je 10 let.

Připraven začít s ochranou Vaší značky?

Jednoduchý proces registrace ochranné známky díky našim zkušenostem.

V případě otázek, zda nejasností nás prosím neváhejte kontaktovat

A person carrying an ice cream