Jak to funguje?

Registrace ochranné známky jednoduše a pohodlně díky našim zkušenostem a moderní technologii

 • Trademark verification

  Výsledek do 24 hodin

  Posouzení právníkem zdarma

  Vyplňte formulář a náš tým zkušených právníků zdarma posoudí zda je možné zaregistrovat vaši ochrannou známku. Výsledek se dozvíte do 24 hodin.

 • Filling the registration

  3-5 dní

  Příprava a podání registrace

  Po vyplnění objednávkového formuláře připravíme podání. Po vašem finálním schválení podáme žádost o registraci ochranné známky vaším jménem.

 • Assessment by the trademark office

  3-12 měsíců

  Posouzení úřadem

  Celý proces trvá 3-12 měsíců, v závislosti na zemi. Přihláška je posouzena úřadem pro ochranné známky, zveřejněna pro potenciální námitky a nakonec schválena.

 • Trademark certificate

  Konec registrace

  Ochranná známka registrována

  Po úspěšné registraci je vaše ochranná známka platná od data podání a zachovává si právo priority během celého procesu posuzování prováděného úřady pro ochranné známky. Platí 10 let.

Výsledek do 24 hodin

Posouzení právníkem zdarma

Verification result

Náš proces vždy začíná bezplatným ověřením, zda Vaše značka splňuje všechna kritéria pro úspěšnou registraci ochranné známky. Výsledek ověření od našeho zkušeného právního týmu obdržíte do 24 hodin. Výsledek zahrnuje posouzení rozlišovací schopnosti (možné popisnosti značky ve vztahu k nabízeným výrobkům a službám), jedinečnosti ve vztahu k již registrovaným značkám, které mohou podat námitky, doporučené třídy zboží a služeb, a cenovou nabídku.

Chcete vědět co můžete očekávat od našeho bezplatného ověření? Prohlédněte si tento vzorový výsledek

Co následuje dál?

 • V případě jakýchkoliv otázek nebo nejasností Vám samozřejmě nabízíme možnost bezplatné konzultace, ať už telefonické nebo emailem, kde Vás člen našeho týmu s radostí provede výsledkem ověření a našimi doporučeními.

 • Trama nabízí právní zastoupení ve všech zemích v naší nabídce, což znamená, že ochranné známky můžete s lehkostí podávat bez ohledu na to, v jaké zemi se nacházíte. Dodatečné informace, které od Vás potřebujeme jsou: údaje o zamýšleném vlastníkovi ochranné známky, výběr zboží a služeb (na základě našich doporučení) a platba (bezpečná online platba prostřednictvím Stripe nebo bankovním převodem).

3-5 dní

Příprava a podání registrace

Dashboard in customer portal

Po obdržení platby začínáme připravovat draft přihlášky k registraci Vaší ochranné známky. V následnosti na Vaše finální schválení, tuto žádost podáváme Vaším jménem na úřad na ochranu duševního vlastnictví. O každé změně stavu Vaší přihlášky Vás budeme informovat. Přehled o Vašich ochranných známkách si samozřejmě můžete držet iv naší klientské zóně.

Co to znamená?

 • Efektivní ochrana Vaší značky začíná v okamžiku podání přihlášky k registraci ochranné známky. Vaše značka si zachovává prioritu během celého procesu, což v praxi znamená, že máte právo namítat vůči značkám, které konkurence začne používat nebo se bude snažit zaregistrovat až po tomto datu.

 • Na vstup do Amazon Brand registru nemusíte čekat až na vydání certifikátu o úspěšné registraci, ale můžete tak učinit již po obdržení přihlášky úřadem - t.j. 1-2 týdny po podání.

3-12 měsíců

Posouzení úřadem

Notifications about application in customer portal

Proces registrace ochranné známky trvá 3-12 měsíců, v závislosti na zemi, ve které značku registrujete. Podrobný přehled o dobách trvání v jednotlivých zemích můžete najít na tomto odkazu. Samotný proces registrace zahrnuje několik kroků: úvodní posouzení úřadem, v rámci kterého úřad posuzuje formální kritéria pro registraci, a následně zveřejnění přihlášky na možné námitky od konkurence.

Co může následovat?

 • Úřad na ochranu duševního vlastnictví může podat námitky vůči Vaší přihlášce, pokud tato značka nesplňuje základní kritéria – jedinečnost a rozlišovací schopnost. V případě takových komplikací Vás budeme informovat také s návrhem možných způsobů řešení.

 • Majitelé podobných značek mají právo podat námitky vůči Vaší přihlášce. V rámci našeho úvodního bezplatného ověření registrovatelnosti Vás na možná rizika předem upozorníme. V případě takových komplikací vám samozřejmě rádi pomůžeme.

Konec registrace

Ochranná známka registrována

Progress tracking for registration

Certifikát o registraci obdržíte hned po ukončení procesu. Platnost Vaší ochranné známky je 10 let, počínaje dnem podání přihlášky.

Vzorový výsledek

Podívejte se, co můžete očekávat od našeho bezplatného ověření.

Ochranná známka

Vaše značka splňuje kritéria pro registraci

Registraci ochranné známky téměř vždy doprovází jistá míra rizika. V případě Vaší značky je velmi nízké. Před závaznou objednávkou si prosím prohlédněte celý výsledek ověření.

Ověřené země

Výběr zemí si můžete přizpůsobit během objednávky.

 • Flag of the United States of America

  USA

Doporučené třídy pro registraciTřídy jsou povinnou součástí registrace ochranné známky. Vzhledem k informacím, které jste nám poskytli, Vám doporučujeme tyto třídy.

Můžete se spolehnout na naše doporučení nebo si výběr tříd přizpůsobit během objednávky.

Třída 35:

Reklama a podnikání, E-commerce

Třída 42:

Výzkum a vývoj, IT služby a SaaS

Třída 45:

Sociální a právní služby

Podrobné vysvětlení výsledku

Podrobná analýza registrovateľnosti ochranné známky zahrnuje tři hlavní elementy.

Rozlišovací schopnost

Vysoká

Vaše značka má vysokou schopnost odlišit Vaše zboží/služby od konkurence. Zjistit víceOchranné známky vhodné k registraci nemohou být popisné v ohledu na zboží / služby, které nabízíte.Zjistit více

Identická ochranná známka

Bez priamej zhody

Žádná identická značka nebyla nalezena a Vaši značku proto lze registrovat. Zjistit vícePokud již byla stejná ochranná známka zaregistrována, šance na úspěšnou registraci prakticky neexistuje.Zjistit více

Riziko námitek

Nízké

Riziko námitek ze strany již zaregistrovaných ochranných známek je nízké vzhledem k jedinečnosti Vaší značky. Zjistit víceDalší podmínkou pro úspěšnou registraci ochranné známky je dostatečná rozlišovací schopnost ve srovnání s již registrovanými známkami. Podobnost s již existujícími značkami ovlivňuje riziko námitek jak ze strany úřadu, tak i podnikatelů.Zjistit více

Ověřil

Photo of Marek Krizka

Marek Križka

US Attorney & Legal Mind

Vážený kliente, pro plnou ochranu Vaší značky doporučujeme doplnit třídy 42 a 45 o třídu 35, neboť obsahuje položku s názvem "Poradenské služby pro řízení podniku".

Naše doporučení

 • 1

  I když existují podobné značky, které již byly zaregistrovány, riziko námitek je nízké kvůli relativně nízké podobnosti s již registrovanými ochrannými známkami.

 • 2

  V průměru, pouze 5% přihlášek k registraci ochranné známky se setká s námitkami. V případě, že by se takové komplikace vyskytly, tým Trama je Vám připraven pomoci (Zobrazit ceník za dodatečné služby).

 • 3

  Registraci ochranné známky Vám proto vřele doporučujeme, obzvlášť pokud již značku aktivně používáte nebo změna značky pro Vás není přijatelná možnost.

Připraven začít s ochranou Vaší značky?

Jednoduchý proces registrace ochranné známky díky našim zkušenostem.

V případě otázek, zda nejasností nás prosím neváhejte kontaktovat

A person carrying an ice cream

Přiřadit